Огляд військової польової панами «MBH» (Military Boonie Hat) розроблену Group 281/z для P1G-Tac від Андрія Кудабекова

20 січня 2021


п1

Продовжуючи огляди спорядження та військової уніформи наявної у мене і представлені українським виробником P1G-Tac®, розповім про новинку — військову польову панаму «MBH» (Military Boonie Hat) розроблену Group 281/z.

п2

В різний час в моєму розпорядженні бували різні літні та демісезонні армійські головні убори. І пілотки, і берети, і кепки, і бейсболки, і панами. Тому ми поговоримо не тільки про даний взірець, а й про те, як і для чого може стати в нагоді.
п3

Такі культові головні убори, як пілотка і берет, ймовірно, викликають у багатьох трепет і ностальгічні спогади. Але ті, кому доводилося їх використовувати протягом досить тривалого часу при повсякденному носінні і в польових умовах, напевно відразу помітять, що в жарку пору року вони не задовольняють бійців.

Голову напікає, піт і сонячні промені сліплять очі, шия і вуха (в береті, як мінімум одне вухо) обгорають від палючої спеки.

п4

Кепка і бейсболка захищають краще. Особливо в міських умовах. Але в них залишаються незакритими вуха і шия. Часом гірше відбувається терморегуляція. А при роботі в «зеленці» за комір одягу можуть падати з дерев комахи або дрібна рослинність.

п5

Багато з цих питань, такі як захист від падаючих за комір крапель дощу, елементів рослинності і комах, або захист від сонячних опіків обличчя та шиї, відійдуть на другий план при використанні так званої рибальського капелюха (fishing hat). По іншому капелюх-відро (bucket hat).
Їх у нас величають панамами.

Ці «капелюхи» полюбилися бійцям давно і використовувалися, і американськими морськими піхотинцями у В'єтнамі, і радянськими десантникам в Афганістані, і британськими спецназівцям в Іраку, і українськими бійцями на Донбасі, та й не тільки ...

п6

Причому, панама - це не тільки головний убір.
Діапазон застосування панами у військах воістину безмежний!

Панаму можна носити на стрільбищі, використовуючи спільно зі стрілецькими окулярами і навушниками.
Панаму використовують для перенесення гранат і патронів, а також при спорядженні магазину патронами.

п14

Панаму можна використовувати як кляп для захопленого «язика» або «прихватку», коли потрібно швидко зняти з багаття кашу, що підгорає в казанку.
У розвідці панама може служити і носовою хусткою, яким можна обтерти піт з лиця, або в який можна відкашлятися або тихо чхнути, щоб не було чутно противнику.

п7

Панамою навіть можна черпати воду або переносити в ній землю, коли під рукою немає чогось більш підходящого, наприклад, після установки під дерен міни. За допомогою презерватива і панами можна швидко і безпечно перенести кілька літрів води, якщо під рукою немає відра або іншої ємності. Панаму з вузькими полями можна одягнути під кевларовий шолом замість підшоломника.

п8

У наметі або землянці панама, підвішена в малодоступному місці, перетворюється в невеликий «гамак» для шоколадки, захованої від мишей, сигарет, запальнички або інших дрібних речей викладених з кишень. Панама не дозволяє близько докладати до лиця москітну сітку або шарфу-сітці використовуваної для маскування.

Чи треба ще розповідати, як може стати в нагоді один тільки шийний шнурок від панами ?!

п9

Ну, нарешті, доберемося і безпосередньо до військової польової панамі «MBH» (Military Boonie Hat) розробленої Group 281/z дляP1G-Tac®, Надана до огляду панама виготовлена ​​з смесовой саржевої тканини складається на половину з котону, наполовину з поліестеру. Тканина приємна на дотик, добре «дихає» і швидко сохне. Це «Britanka» Twill з щільністю 190 грам на квадратний метр в забарвленні МТР. До слова, в порівнянні з тканиною RIP-STOP з дещо іншим складом і щільністю, на панамі «SAS» Jungle Hat от P1G-Tac®, «Britanka» Twill помітно краще пропускає повітря і кілька швидше висихає. Поля цієї панами вполовину вже ніж поля панами британської армії (DPM) і вдвічі ширше, ніж поля панами тропічної польовий «SAS» від P1G-Tac®

Це становить золоту середину для тих, кому поля на стандартній армійської панамі здаються занадто широкими і заважають огляду, а на «Сасовський» здаються занадто вузькими і не дозволяють в повній мірі забезпечити захист.

Інші варіанти забарвлення - Олива, MM-14 (так званий УкрПіксель), і Varan, що став популярним у багатьох армійських підрозділах. У цих варіантах забарвлення панами виготовляються з повністю коттонових тканин, які спочатку мають меншу здатність пропускати повітря і більш високу щільність. Для додаткової міцності. Але завдяки властивостям котону, в процесі експлуатації і зносу, комфортне носіння буде тільки підвищуватися.

п10

Заламувати наперед, як кепку «пацанку», так як це роблять бійці SAS зі своїми панамами, можливо вже не вийде, але зате цю панаму можна носити по-ковбойські!

Хоча, скажу по секрету, фантазії українських солдат в нестатутному носінні головних уборів зможуть позаздрити навіть пірати Карибського моря! ;)

Додаткова терморегуляція в панамі «MBH» (Military Boonie Hat) забезпечується вже не 4-ма, а 8-ю вентиляційними отворами з люверсами, які на відміну від свого попередника не мають сітки, а відповідно легше пропускають повітря. Відсутність сітки на люверсах, якщо ви не збираєтеся в джунглі або в тайгу, де багато дуже дрібного гнусу, - не критично. До слова, на люверсах панами британської армії (DPM) сітка так само відсутня.

Шийний шнурок оснащений пластиковим фіксатором і виготовлений з «550 cord», чим вигідно відрізняється від шнурків панами «SAS» від P1G-Tac® і стандартної британської.

Завжди під рукою не менше 60 сантиметрів п'ятсот п'ятдесят фунтового (близько 250 кг на розрив) паракорду - це додатковий бонус!

п11

Навколо тулії, традиційно нашита стрічка складена вдвічі основної тканини. Причому поділ на комірки, на відміну від інших зразків, виконано не звичайним, а зигзагоподібним швом шириною до півтора міліметрів. Це, безсумнівно, збільшить міцність і надійність виробу, при кріпленні на панаму елементів рослинності або клаптів камуфляжної тканини. Ну, тих, що для додаткового розбивання силуету і маскування використовують.

Дуже важливо для військовослужбовців, що використовуються матеріали і фурнітура Infrared Invisible - невидимі в інфрачервоному світловому діапазоні.

п12

Крім красивих і акуратних швів та кольорових картонних етикеток, радує і нова, більш інформативна, етикетка, вшита в виворіт. Назва виробу англійською та українською мовами. Розмірна сітка. Причому розмір вказаний Європейський, Сполучених Штатів, в сантиметрах і в дюймах.

Стоять символи, що вказують як правильно прати і доглядати за річчю. Відзначено країна виробник - Україна. Стоїть логотип від P1G-Tac®, і позначено, що дизайн від Group 281 / z. Артикул виробу. Назва і склад тканини. Етикетка на дотик приємна і не заважає комфортної експлуатації виробу.
Люверси виготовлені з кольорового металу з елементами патини (штучного старіння), що виключає демаскирующий блиск, але при цьому вони не схильні до корозії.

п13

Подейкують, що всі новинки від P1G-Tac® виготовляються і будуть виготовлятися виключно Україні. Власне, поліпшення якості пошиття, відповідності зазначених розмірах і лекалами вже на обличчя. Швидка двостороння комунікація між розробниками і виробництвом завжди йде на благо як самої компанії, так і кінцевому споживачеві.

Виявлених недоліків - немає.

Оцінка: Оцінку традиційно проведемо не в балах, а в беках. За десятібекової системи. Не варто забувати, що це лише моя думка і моя оцінка, а не істина в останній інстанції!

Зовнішній вигляд - 10 беків

Комфорт - 10 беків

Надійність - 10 беків

Універсальність - 10 беків

Доступність - 10 беків *

* Враховуючи програму підтримики ЗСУ

Висновки

Військова польова панама «MBH» (Military Boonie Hat) разработанная Group 281/z для P1G-Tac®, виготовлена з якісних матеріалів і фурнітури, що мають високу зносостійкість. Забезпечує хорошу терморегуляцію і комфортне використання при підвищених температурах повітря, а так само під час випадання опадів. Поєднується з різними елементами форми одягу. Не демаскує військовослужбовця при спостереженні противником в прилади нічного бачення. Відповідає військовим стандартам згідно з документацією Mil-Spec розробленої з урахуванням вимог МО США.

Military Boonie Hat підходить для використання поліцейськими підрозділами, операторами охоронних і приватних військових компаній, співробітниками і військовослужбовцями підрозділів спеціального призначення та інших родів військ, страйкболістами і реконструкторами, мисливцями, рибалками, туристами і людьми що ведуть активний спосіб життя.

Мир вашому дому!

Андрій (Бек) Кудабеков